laupäev, 10. september 2011

Walter Veith - Genesis Conflict

Lõpuks ometi jõuavad internetti (http://www.youtube.com/user/OfficialADTVChannel ja http://www.youtube.com/user/tokintmash) Walter Veithi eestikeelsete subtiitritega loengud. Praegu on tõlgitud teadusteemalised, aga loodetavasti jõuab kunagi järg ka teisteni.

Loengute seerias Genesis Conflict toob Walter Veith välja peavoolu teaduses levinud teooriate kitsaskohad ja näitab, et tihti unustatakse teooriaid nimetada nende õige nimega ning oletusi esitatakse kui kindlaid fakte.


1. MAA AJAS JA RUUMIS

Videos käsitletakse Suure Paugu teooriat ning selle võimalikkust. Esitatakse tõendid geoloogilise tulba katastroofilise päritolu kohta. Vaadeldakse tõendeid maakoorekihtide kiirest veealusest ladestumisest, kanjonite moodustumisest, erosiooni tunnustest ja puuduvatest kihtidest. Levinud vaade geoloogiale kõrvutatakse Piiblis leiduvaga, lastes vaatajal teha valik ühe või teise kasuks.

2. ÜLEMAAILMNE VEEUPUTUS

Tänapäeva teadus eitab üleilmset veeuputust, sest see hävitaks üldlevinud teooria fossiilikihtide järjestuse kujunemise kohta geoloogilises tulbas. Videos esitatakse tõendeid aga just sellisest ülemaailmsest fenomenist koos hämmastava videomaterjaliga kaasaegsetest katastroofidest. Arutletakse kivistunud metsade pärituolu teemal ning vaadeldakse tõendeid nende seotusest üleujutusega.

3. JÄLJED KIVISTISTES

Videos arutletakse fossilide teemal. Võrreldakse fossiilide katastroofilise päritolu teooriat üldlevinud teooriaga pika aja jooksul toimuvast kivistumisest. Fossiilikihtide järjekorra kujunemise kohta esitatakse alternatiivseid mudeleid koos tõenditega kogu eluslooduse äkilise tekkimise kohta nn Kambriumi plahvatuse ajal. Käsitletakse dinosauruste päritolu ja nende kadumist. Esitatakse tõendeid erinevate eluvormide samaaegse ilmumise kohta. Neid tõendeid toetab ka Piibli mudel.

4. KUS VALITSESID IMETAJAD

Loengus käsitletakse jääaegu ning põhjuseid, miks imetajate fossiile leidub vaid geoloogilise tulba ülemistes kihtides. Samuti käsitletakse inimese arengut ning ajapiirangut Maa uuesti asustamisel pärast veeuputust.

5. GEENID ARENGUKS

Darvinism ja looduslik valik kui evolutsiooni mudelid kõrvutatakse intelligentse kujundaja mudeliga. Biokeemilist evolutsiooni, liikide teket ning variatsioonide päritolu esitatakse multimeedia vormis. See paeluv loeng sisaldab näiteid taandamatust keerukusest ja arutleb evolutsiooniga seotud põhiprobleemide üle geneetikas. Teemade esitamiseks kasutatakse lihtsalt mõistetavaid termineid, nii et jutuks olevatest põhimõtetest saavad aru ka ilma teadusliku taustata inimesed.

6. LOOMISEST TAASTAMISENI

Loengus käsitletakse sügavuti täiusliku maailma muutumist mittetäiuslikuks, surma ja liha söömise pärituolu, samuti biokeemilisi ja morfoloogilisi muutusi loomades. Darwin pidas parasiite ja liha söömist tõendiks evolutsioonist. Käesolevas videos arutletakse vastupidise stsenaariumi – täiusliku maailma langemise võimalikkust. Esitatakse jahmatavaid tõendeid piibelliku paradigma toetuseks.

7. PÄEV, MIDA MÄLETADA

Selles intrigeerivas loengus näidatakse, milline seos on loomisnädalal ja meie suhtel Loojaga. Loomisest otsitakse vastuseid küsimusetele: kes on Looja; mille poolest on loomise seitsmes päev oluline, ning mis mõju on sellel meie eludes täna; kas seitsmes päev oli juutide reegel või on see pärit Eedenist. Minnakse süvitsi hingamispäeva tähenduse seletamisega.

8. LABIDAS PALJASTAB TÕE

Meid viiakse põnevale reisile läbi ajastute. Meile esitatakse arheoloogilisi leide ammu unustatud linnadest ning leide, mis tõendavad Piiblis kirjeldatud kuid müüdiks tembeldatud Egiptusest väljarände lugu.

kolmapäev, 23. märts 2011

Ateism - usk või teadmine?

Ateistid nimetavad usklikke pimedateks lammasteks, rumalateks inimesteks, kes hoiavad kinni iganenud dogmadest, kes ei suuda ajaga kaasas käia ja sulgevad selle tõttu silmad kõigele, mis läheb vastuollu nende religiooniga. Ateistile meeldib mõtelda, et tema läheb sinna, kuhu tõendid juhatavad. Ateist on kindel, et tõendid on nii ilmselged, et vastupidi arvaja on naeruväärne loll. Kuid kas ikka on ilmselged? Kas ikka minnakse sinna, kuhu tõendid juhatavad või on siiski tegemist usuga?

Esiteks, kuidas saab üldse keegi tõestada, et Jumalat pole olemas? Kas ateist saab väita, et keegi on läbi käinud terve universumi ning veendunud, et Jumalat pole kuskil? Kas keegi on käinud läbi poole? Kümnendiku? Sajandiku?
Ja isegi kui oleks, siis kuna Jumal on universumi Looja, eksisteerib Ta väljaspool unversumit. Arvutid on tihti hea paralleel selliste filosoofiliste küsimuste näitlikustamiseks. Inimene lõi arvuti ja kirjutas programmid. Aga kas inimest on mõistlik otsida arvuti seest? Või kas programm suudaks ette kujutada, milline on inimene?

Seega, väide, et Jumalat pole olemas, ei ole tõestatav. Kes iganes seda väidab, lihtsalt usub seda, punkt.

Ateist ütleb, et see on demagoogia - universum on nii suur, et loomulikult ei saa seda läbi käia ja et see ei tõesta midagi. Aga ateist unustab ära, et praegu ei tõesta mina Jumala olemasolu, vaid seda, et ateism on usk.

Tegelikult võiks jutt siin lõppedagi, aga läheme natuke edasi. Me saame nüüd aru, et nii nagu programmid arvutis, ei saa ka meie näidata näpuga ja öelda, et Jumal on seal, või et Teda ei ole seal. Aga ehk on võimalik midagi tõestada kaudsete tõendite kaudu? Universumi olemas olemise põhjuseid saab olla ainult kaks - kas see tekkis ise või keegi tegi selle. Rohkem variante ei ole, nii üllatav kui see võib tunduda.
Meie universumis eksisteerib seadus, mille kohaselt kõigel, mis tekib, on algpõhjus. Mitte midagi ei teki ilma põhjuseta ja ka meie universumil peab olema põhjus. See põhjus ei saa olla universumi sees, vaid see peab olema väljaspool. Ateist usub, et universum siiski tekkis ilma põhjuseta. Mitte millestki. Kas ateist teab seda või ta lihtsalt usub?
Jutt võiks lõppeda ka siin, aga läheme veel edasi. Kui universum on tõesti ise tekkinud, siis pidid nii tähed, planeedid kui ka elu ise tekkima, aga me kõik teame, et gaas paisub vaakumis, mitte ei tõmbu kokku. See tähendab, et tähed ja planeedid ei saa ise tekkida. Need on lihtsad füüsikaseadused, faktid. Ometi usub ateist, et tähed ja planeedid tekkisid ise. Teab või usub?
Elusorganismid tekivad ainult elusorganismidest. Seda nimetatakse biogeneesiks. See on ainuke viis, kuidas elu tekib. Mitte keegi ei ole mitte kunagi näinud, et elu tekiks ise elutust materjalist. See on teaduslik fakt, kuid vaatamata sellele, et puuduvad igasugused tõendid, usub ateist, et kunagi tekkis elu elutust materjalist. Kas ateist teab seda või usub seda?

Seega, ateist ainult arvab, et läheb sinna, kuhu tõendid juhatavad. Tegelikkuses nõuab ateism kõvasti pimedat usku. Arvamus, et see põhineb faktidel pärineb koolist, kus meile tutvustati erinevaid teooriaid kui kindlaid fakte. Tegelikult on tegemist kõigest teooriatega, mille on välja mõelnud inimesed, kes ei taha endale tunnistada oma patusust ja otsivad niimoodi vabandusi oma patuelule.